fiszki bez tła

Pobierz plansze z księgowymi kolokacjami

24 przydatnych wyrażeń dla słówek: INVOICE, PROFIT oraz ASSETS
wraz z przykładowymi zdaniami użycia

Co znajdziesz na planszach z księgowymi wyrażeniami?

SŁOWO GŁÓWNE

Na kadej stronie pdf znajdziesz wyrażenia, które powstały z użyciem słowa głównego charakterystycznego dla pracy księgowej. Dzięki temu szybko się nauczysz zwrotów przydatnych w ksiegowości oraz łatwiej odnajdziesz potrzebne informacje. Możesz potraktować każdą planszę jako prostą mapę myśli.

WYRAŻENIA Z TŁUMACZENIAMI

Na każdej karcie znajdziesz zwroty zawierające czasownik i słowo kluczowe wraz z ich tłumaczeniami. Tworząc karty, wykorzystałam faktycznie używane w księgowości (i w angielskim) złożenia wyrazów, których często brakuje osobom uczącym się języka finansowo-księgowego.

ZDANIA Z UŻYCIEM WYRAŻEŃ

Każda kolokacja czasownikowa uzupełniona jest zdaniem z użyciem danego wyrażenia. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak wykorzystać poznane słownictwo w praktyce.

fiszka z opisem

Jak możesz wykorzystać plansze z księgowymi kolokacjami?

$

Podczas nauki

Karty zaplanowałam tak, aby ułatwić Ci naukę nowych wyrażeń. Plansze z kolokacjami są czytelne i przejrzyste i pomagają organizować wiedzę językową.

$

Jako podręczną ściągę

Dzięki kartom przydatne wyrażenia i słówka możesz mieć zawsze przy sobie, a logiczna struktura każdej strony ułatwia sięganie po wyrażenie, którego akurat potrzebujesz.

$

Do powtórki wiedzy

Umieść plansze w wygodnym dla siebie miejscu i czytaj je przy okazji. Pdf z kolokacjami czasownikowymi to świetny sposób na powtórkę wiedzy, gdy nie masz dużo czasu.

Dzięki nauce ze mną masz pewność, że uczysz się właściwych wyrażeń

dr Nelli Artienwicz

  • Mam ponad 25 lat doświadczenia pracy w księgowości i podatkach, w ramach współpracy z polskimi i zagranicznymi klientami.
  • Zajęcia w języku angielskim z rachunkowości na poziomie akademickim prowadziłam m.in. w Heriot-Watt University w Edynburgu, na angielskojęzycznych kierunkach uczelni polskich oraz w ramach szkoleń corporate accounting dla centrów finansowo-księgowych.
  • Moje kursy branżowego j. angielskiego ukończyło już ponad 1.000 księgowych.
  • Stworzyłam jedyny na rynku profesjonalny słownik on-line rachunkowości ang-pol i pol-ang
  • Stworzyłam serwis “Angielski dla księgowych”, by promować poprawne tłumaczenia księgowych słówek i pomagać księgowym w prawidłowej komunikacji, bo polski internet roi się od błędów jeśli chodzi o księgowy angielski

Pobierz pdf z kolokacjami i zacznij skuteczną naukę księgowego angielskiego!

Po co Ci księgowy angielski?

Wyższe zarobki

Znajomość księgowego angielskiego wymagana jest na większości wyższych stanowisk oraz w międzynarodowych firmach. To właśnie tam księgowi pracujący na etacie zarabiają najwięcej.

Zwiększona produktywność

Znając branżowe wyrażenia, nie musisz co chwilę zaglądać do słownika czy sprawdzać pisowni w Internecie. Możesz skupić się na tym, co rzeczywiście przynosi efekty w Twojej pracy.

Nowi klienci

Dzięki księgowemu angielskiemu możesz obsługiwać zagranicznych klientów. Nie musisz ograniczać się do działania na polskim rynku i  otworzyć się na nowe możliwości.

Wizerunek eksperta

Unikasz błędów i budujesz swój wizerunek księgowego-eksperta. Twoich klienci czują się odpowiednio zaopiekowani, a współpracownicy doceniają Twoje umiejętności.